Arkiv 2014

FORESTILLINGER 2014
Få et overblik over alle årets forestillinger herunder. Eller download de trykte programmer for vinter 2014 (januar-marts), forår 2014 (april-juni) og efterår 2014 (august-december).

 

TNV - Den Grimme Ælling

Teatret Lampe: “Den Grimme Ælling”
Spilleperiode: 11. januar
Læs mere

 

TNV - Petrus & Fiona

Teatergruppen Batida: “Petrus & Fiona”
Spilleperiode: 4.-7. februar + 3. maj
Læs mere

 

TNV - Fra mig til dig

Teatret Månegøgl: “Fra mig til dig”
Spilleperiode: 20.-21. februar
Læs mere

 

TNV - Junglebogen

Teatergruppen Batida: “Pigespejdernes dramapatrulje opfører JUNGLEBOGEN”
Spilleperiode: 7. marts + 18.-21. marts + 4. maj
Læs mere

 

TNV - Små Skridt

Teater My: “Små skridt”
Spilleperiode: 12. marts
Læs mere


TNV - Manden de kaldte Rolex

Teatergruppen Batida: “Manden de kaldte Rolex”
Spilleperiode: 12.-14. marts + 2. maj
Læs mere

 

TNV - Nielsen og Fisk

Barkentins Teater: “Nielsen og Fisk”
Spilleperiode: 20. marts
Læs mere

 

TNV - Kaj Nord-Syd

 

 

 

 

Choc Trio (Frankrig) & Khaar Theatre (Cameroun): “Kaj Nord-Syd”
Spilleperiode: 23. april
Læs mere

 

TNV - Slottet med de tusind sider

 

 

 

 

Mook Company (Cameroun): “Slottet med de tusind sider”
Spilleperiode: 24. april
Læs mere

 

Kronen på hovedet

 

 

 

 

Teatergruppen Batida: “Kronen på hovedet”
Spilleperiode: 2. maj
Læs mere

 

TNV - Spaghetti

 

 

 

 

Teatergruppen Batida: “Spaghetti”

Spilleperiode: 3. maj
Læs mere

 

TNV - Hallelujah!2

 

 

 

 

Teatergruppen Batida: “Hallelujah!”
Spilleperiode: 3. maj
Læs mere

 

Aben Osvald

 

 

 

 

Teatergruppen Batida: “Aben Osvald”
Spilleperiode: 4. maj
Læs mere

 

TNV - Ouverture

 

 

 

 

Teatergruppen Batida: “Ouverture”
Spilleperiode: 4. maj
Læs mere

 

TNV - InvisiBALL

 

 

 

 

Nadine Animato Dance Company (Israel): “InvisiBALL”
Spilleperiode: 18.-19. maj
Læs mere

 

TNV - En ny dag Arirang

 

 

 

 

Kumsong Academy Young Artists (Nordkorea): “En ny dag – Arirang”
Spilleperiode: 15.-16. juni
Læs mere